Acquisition International: Alexandrion Group, desemnat "Cel mai bun producator de bauturi spirtoase din Europa"

Acquisition International: Alexandrion Group, desemnat "Cel mai bun producator de bauturi spirtoase din Europa" Business 08.08.2019

Alexandrion Group este acum cel mai bun producător de spirtoase din Europa. Acquisition International a făcut publică lista câștigătorilor AI Business Excellence Awards pentru anul 2019, unde Alexandrion Group a fost numit „Best Spirits Producer 2019 – Europe”.

 

Acquisition International, o importantă revistă digitală de știri din domeniul afacerilor worldwide, a dezvăluit câștigătorii în materie de business pentru anul 2019. Publicația, care de-a lungul timpului a premiat marile companii din Europa, a desemnat Alexandrion Group anul acesta ca fiind cea mai bună companie producătoare de spirtoase din Europa.

 

https://www.acq-intl.com/winners/alexandrion-group/

 

"Este o onoare pentru noi să fim numiți cel mai bun producător de spirtoase din Europa de către una dintre cele mai proeminente publicații de business la nivel global. Este, în același timp, o responsabilitate: aceea de a continua să oferim produse la aceeași calitate consumatorilor noștri. Mai mult, este un impuls pentru Alexandrion Group să își continue într-un ritm alert planul strategic de expansiune: construirea celei mai mari distilerii proprii din New York", a declarat Stelios Savva, CEO Alexandrion Group.

 

Cu încă un premiu în palmares, Alexandrion Group dovedește încă o dată cât de importante sunt experiența, pasiunea și inovarea pentru dezvoltarea unei companii, subliinind faptul că grupul este unul dintre cei mai importanți jucători atât pe piața din România, cât și pe plan mondial.

 

„În aceste perioade de tulburări financiare și economice, mediul de afaceri poate fi mai nesigur ca niciodată, dar, în ciuda acestui fapt, atât de multe companii înfloresc și fac tot posibilul pentru a realiza salturi incredibile atât pentru ele, cât și pentru clienții lor. Prin programul nostru, le-am oferit câștigătorilor oportunitatea de a fi recunoscuți pentru munca asiduă și angajamentul lor, dar și posibilitatea de a împărtăși succesul cu colegii din industrie, echipa și clienții lor", a declarat Laura Hunter, Awards Coordinator.

 

Acquisition International este o revistă (print și digital) produsă de către AI Global Media Ltd, o editură care a revigorat presa de știri financiare și business. Articolele sale de actualitate îi asigură aprecierea în piață. A.I. lucrează cu analiștii liderilor din industrie pentru a se asigura că publică cele mai actualizate cifre și analize. Revista are o circulație globală.

 

***

Alexandrion Group este lider în producţia și distribuţia de vinuri și băuturi alcoolice din România și, din 2017, singurul producător de single malț din țară. Grupul este format din Distileriile Alexandrion şi Distileriile SABER 1789, care, împreună, înglobează o istorie de peste 200 de ani în industria locală a băuturilor spirtoase și au creat unele dintre cele mai puternice brand-uri din România, recunoscute atât pe plan intern, cât şi internaţional pentru calitatea și rafinamentul lor. Portofoliul de produse proprii cuprinde toate categoriile de băuturi spirtoase cerute pe piaţă, inclusiv băuturi tradiţionale româneşti și produse internaţionale. Dintre acestea, cele mai cunoscute sunt Alexandrion 5* şi 7*, Alexandrion 100, ediţie specială dedicată Centenarului, faimosul vinars Brâncoveanu XO, VS şi VSOP, lichiorul de fructe SABER Elyzia, distilatul de fructe Zolmyr, Vodka Kreskova, dar şi alte produse care au asigurat companiei poziţia de lider pe piaţa băuturilor spirtoase şi tradiţionale din România. Brandurile aflate sub umbrela Alexander (Alexander Vodka, Alexander Lemon şi Alexander Gin) au intrat în portofoliul companiei, prin achiziţie, la începutul anilor 2000. Începând cu anul 2018, Grupul și-a extins activitatea în urma unei achiziţii importante in 2018 a șase companii noi, care acum reprezintă o entitate separată în cadrul Grupului sub numele THE ICONIC ESTATE, completând portofoliul cu vinuri liniștite și spumante premiate.

 


Augustin Elvir Dinu (CSM Ploiesti), AUR la Cupa Romaniei la Box

Sportivii secţiei de box a CSM Ploieşti au participat în această săptămână...

Concert de Jazz Extraordinar – “A song for you” – Ploiesti Jazz Trio & Elena Mindru – 28 martie

Micile bucurii stau în oamenii mari care ne calcă pragul și când spunem „ma...

Jocul puterii în retail: liderii industriei se întâlnesc la retail Arena 2025, The Retail Power Play

retailArena, Liga profesioniștilor din retail, are loc pe 14 și 15 mai 2025...

UPDATE: Primaria Ploiesti reactioneaza in cazul Pioceanicului de la Spitalul de Pediatrie! Masuri imediate

Primăria Municipiului Ploiești informează că, în data de 10 martie 2025, Sp...

Cine-l mai stie?! Unul dintre cei mai infulenti negustori ai altor vremuri: Hagi Tudorache

Ce avem noi aici?! Negustorul bucureștean Hagi Tudorache (născut la 1768 la...

„Foto Marculescu” – un colt pierdut din Bucurestiul interbelic

O intersecție animată: trăsuri, pietoni, reclame atent pictate, un frizer,...

Poveste cu parfum… interbelic: STB, despre semafoarele altor timpuri. Unde a fost instalat primul semafor electric?!

STB, inițiativă de nota 10, pentru a aduce în prim-plan pagini din istoria...

Tramvai al liniei 25, izbit de o autobasculanta pe Bd Timisoara

Societatea de Transport București informează că în această dimineață, în ju...

Jocul puterii în retail: liderii industriei se întâlnesc la retailArena 2025, The Retail Power Play

retailArena, Liga profesioniștilor din retail, are loc pe 14 și 15 mai 2025...

ULTIMA ORA: DSP despre pioceanicul de la Spitalul de Pediatrie Ploiesti

DSP Prahova: „Astăzi 14.03.2025, s-a confirmat prezența bacteriei Pseud...

Spitalul „Buna vestire”, in reabilitare! Presedintele CJ, vizita pe santier

Președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Daniel Nanu, a efectua...

Planificarea detaliată a unei călătorii: Checklist esențial

Sursa foto: pexels.com Planificarea unei călătorii poate părea o sarcin...

Zilele acestea ne reintalnim cu Anca si Mihai Nastase, la Targul lui Caragiale, la Ploiesti. Bucurati-va de daruri minunate!

Fain de tot!!! Da, ne reîntâlnim cu iscusiții meșteri Anca și Mihai Năstase...

Inchirierile auto sunt solutii de transport moderne

Când închiriezi o mașină pentru o excursie cu familia sau prietenii, trebui...

Retea de canalizare extinsa la Valea Calugareasca! Toate detaliile

Primarul comunei Valea Călugărească anunță „încă un pas important pentru de...

Fereastra timpului, la Magurele! In scoala satului! GALERIE FOTO

Mărturisire într-o postare: „O fereastră a timpului… Expoziția etnografi...

Joi de dezbate Bugetul pe 2025 al comunei Barcanesti. Mesajul primarului

Consilierii locali din Bărcănești dezbat joi BUGETUL pentru 2025. De la...

Avantajele boilerelor cu pompă de căldură: eficiență, economie și sustenabilitate

Boilerele cu pompă de căldură sunt o soluție din ce în ce mai populară pent...

De ce este avantajoasa inchirierea unei masini in Bucuresti

Atunci când decizi să închiriezi o mașină pentru o excursie cu familia sau...

Cum să alegi o firmă de construcții de încredere

   Construcția unei case este un proiect important, iar alegerea unui const...

Constructia casei traditionale

În ceas de primăvară, atunci când se primenesc muncile și se pun temelii, M...

Tot mai mulți angajați revin la birou – cum asigurăm un spațiu de lucru optim?

După o lungă perioadă în care mai multe companii au oferit oportunitatea ca...