OSHEE a devenit sponsor oficial al Cupei Romaniei la fotbal

OSHEE a devenit sponsor oficial al Cupei Romaniei la fotbal Sport 28.10.2024

Federația Română de Fotbal a anunțat luni, 28 octombrie a.c., semnat un parteneriat cu OSHEE, lider global în băuturi funcționale, prin care brandul a devenit sponsor oficial al Cupei României. Această colaborare se va desfășura pe parcursul a 5 sezoane din Cupa României, o competiție reinventată în 2022, prin implementarea unui sistem competițional mai atractiv.

OSHEE este o companie poloneză, prezentă în 55 de țări de pe 6 continente și a fost în permanență într-o strânsă legătură cu fotbalul. Compania a colaborat cu cluburi europene importante precum Real Madrid sau Borussia Dortmund, iar în prezent este partenerul oficial LaLiga Santander în Polonia.

„Ne bucurăm că avem alături de noi un brand precum OSHEE care va susține Cupa României, una dintre competițiile de tradiție ale fotbalului românesc. Prin semnarea acestui contract de sponsorizare, am câștigat un partener cu o viziune și o strategie clară, care înțelege importanța investițiilor în sport, fie că acestea sunt făcute la nivel de sportivi, evenimente sau competiții. Suntem convinși că împreună vom putea contribui la dezvoltarea fotbalului românesc, la promovarea Cupei României pe plan local și internațional și la promovarea în întreaga societate a valorilor și principiilor comune”, a declarat președintele FRF, Răzvan Burleanu.

Parteneriatul dintre OSHEE și Federația Română de Fotbal, pentru susținerea Cupei României, s-a conturat natural, formatul competiției, în care drumul către victorie este deschis oricărei echipe din România, reflectând spiritul OSHEE. Faptul că o echipă din eșalonul secund a câștigat sezonul precedent al Cupei, reușind să depășească echipe mai titrate și cu loturi mult mai valoroase, a fost foarte familiar pentru noi – a fost ca o rememorare a parcursului companiei noastre, în care am crescut rapid până la nivelul în care am devenit rivali respectați de giganți multinaționali.  

Prin acest parteneriat, vom avea ocazia nu doar să demonstrăm jucătorilor care concurează în Cupa României beneficiile produselor noastre pentru sănătate și performanță, dar și să prezentăm spectatorilor și publicului larg produsele noastre cele mai populare, băuturile funcționale isotonice și apa cu vitamine”, a declarat Bogdan Lehman, Country Manager Oshee Romania.

Pentru a promova parteneriatul și competiția, începând din această toamnă, etichetele băuturilor isotonice OSHEE vor beneficia de o grafică specială în care se vor regăsi o parte dintre protagoniștii Cupei României: Darius Olaru (FCSB), Denis Alibec (Farul Constanța), Alexandru Mitriță (Universitatea Craiova), Ciprian Deac (CFR Cluj), Cristian Săpunaru (FC Rapid 1923), Alexandru Pop (Oțelul Galați).

OSHEE este o companie poloneză, care se dezvoltă rapid, cu o acoperire globală. Lider pe piața băuturilor funcționale (isotonice și ape cu vitamine) în țara de origine, compania este prezentă în 55 de țări de pe 6 continente. OSHEE are o gamă ce totalizează 86 de produse și vânzări care depășesc anual 200 de milioane de produse.


Bucovina îți prezintă campionii. Nume mari ale sportului românesc au inspirat o nouă generație de elevi din Vatra Dornei

O nouă ediție a evenimentului „Echilibru și performanță. Bucovina îți prez...

Sportivii români au dominat turneul Tennis Europe la categoria U12, Daimon Cup

Clubul sportiv Daimon din București a găzduit, săptămâna trecută, un turne...

Onorant: Iuliana Demetrescu, delegată la finala UEFA Women’s Champions League 2026

Comisia de Arbitri UEFA a anunțat luni, 11 mai, brigăzile oficiale pentru...

Sorana Cîrstea, victorie de referință la Roma: succes de prestigiu în fața liderului mondial

Sorana Cîrstea continuă să scrie unul dintre cele mai frumoase capitole al...

Sportivii români au câștigat toate probele la turneul ITF J30 de la Centrul Național de Tenis

Centrul Național de Tenis „Simona Halep” din cadrul Federației Române de T...

Bucovina îți prezintă campionii. Nume mari ale sportului românesc au inspirat o nouă generație de elevi din Vatra Dornei

O nouă ediție a evenimentului „Echilibru și performanță. Bucovina îți prez...

Elev dintr-a VIII-a de la CNMV, strălucitor la… științele exacte!

La concursul interdisciplinar de matematică-fizică „Laurențiu Panaitopol”,...

Ultima oră: Bugetul municipiului Ploiești pentru 2026 adoptat în această seară, după ora 20.00!

Consilierii au revenit pentru votarea bugetului municipiului Ploiești puți...

Investiție de 1,5 milioane de euro – Hotel Alexandrion Experience Sinaia deschide REEMORA Spa & Hammam

Sinaia intră într-o nouă etapă de maturizare a segmentului high-end odată...

PREMIERĂ pentru Spitalul Județean de Urgență Ploiești

DE IMPACT: Cu sprijinul Consiliului Județean Prahova, în cadrul Spitalului...

Noul spital din Sinaia își deschide porțile în curând. Primarul, în dialog cu personalul medical din oraș

Primarul orașului Sinaia, Vlad Oprea, s-a întâlnit cu personalul medical d...

50 de studenți de la UPG Ploiești au donat sânge la Centrul de Transfuzie Sanguină

Într-un demers dedicat sprijinirii comunității și promovării spiritului ci...

SJU Ploiești, inclus în rețeaua națională pentru tratamentul pacienților cu traumatisme severe

„Fiecare decizie care întărește sistemul medical contează atunci când vorb...

Scrimă / CS Petrolul Ploiești, 4 clasări pe podium la Memorialul Ștefan Moldanschi, ediția a IX-a

Scrima, sportul în care mânuirea floretei atrage tot mai mulți adepți, a a...

Stație de apă nouă la Bucov!

Primăria Bucov informează: Au fost recepționate lucrările la una dintre ce...

VOT UNANIM pentru interzicerea jocurilor de noroc la Breaza

„În ședința de ieri a Consiliului Local al Orașului Breaza a fost aprobată...

INVESTIȚIILE și DEZVOLTAREA- Prioritățile pentru Bucovul anului 2026

Primăria Bucov continuă și în anul 2026 implementarea unei strategii de de...

Memorialul „Ștefan Moldanschi” aduce scrima juvenilă la Ploiești

Ploieștiul va găzdui, în perioada 9–10 mai 2026, o nouă ediție a Memorialu...

Instantanee și informații de impact despre cel mai lung Tunel (Poiana), de pe Autostrada Sibiu–Pitești

„10 tone fiecare bucată, peste 16.000 de bucăți în total. Două cifre care...

Stadion nou la Timișoara! Care e stadiul lucrărilor?

„Structura metalică este pregătită, iar în luna mai începe montarea acope...

FaraRiscuri.ro, platforma de verificare a tranzacțiilor imobiliare înainte de semnare

Ciprian Tulică, un antreprenor din Constanța, care are o experiență de 12...

Lăzile de muniție – soluții inteligente pentru depozitare și organizare eficientă

Organizarea echipamentului este unul dintre lucrurile pe care mulți le ign...

Aerul condiționat ca element de design și confort: Cum să alegi sistemul TCL potrivit pentru casa ta prin Climatico

Amenajarea unei case moderne presupune un echilibru perfect între estetică...